İdam cezası gelecek mi?

Son günlerde gündeme gelmeye devam eden idam cezası ile ilgili Başbakan Binali Yıldırım'dan açıklama geldi. İşte son açıklamalar şöyle:

İdam cezası gelecek mi?
Onur Öztürk
Onur Öztürk
01 Kasım 2016 Salı 15:04

Son zamanların en çok konuşulan olaylarından birisi olan idam cezası olarak Başbakan Binali Yıldırım önemli açıklamalar yaptı. Yıldırım'ın açıklamasıan göre, hazırlanacak olan yeni anayasa ile birlikte düşünebileceği ve diğer partilerinde destek vermesi halinde gelebileceği belirtildi.

Ayrıca Başbakan tarafından şu ifadelere yer verildi, “Sayın Bahçeli bugün bir açıklama yapmış. İdam meselesi bir anayasa meselesidir. Anayasa da bir uzlaşma meselesidir. Diğer siyasi partilerle mutabakat sağlanırsa, sınırlandırılmış bir düzenleme yapılabilir. Bu 15 Temmuz darbe girişiminde gündeme geldi. Canı yanan millet, bunların cezasız kalmamasını istiyor. Adaletin yerini bulmasını, alçak girişimlerin bir daha olmamasını istiyor. Vatandaşın bu talebine kulak tıkayacak değiliz. Bunu da tek başına yapamayacağımızı, bunun da geriye doğru işlemeyeceğini bilinmesini isterim. Sayın Bahçeli’nin düşüncesini dikkate alacağız. Anayasada gerekli teklifimizi yapacağız.” diyerek önemli açıklamalara imza attı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle